کد خبر: 3976
تاریخ انتشار: آبان 1, 1400

تبدیل بخش شهداد به شهرستان نیازمند اجماع عمومی است

تبدیل بخش شهداد به شهرستان نیازمند اجماع عمومی است

به گزارش نمایندگان کویر: شهرستان کرمان بزرگترین شهرستان کشور است و مسئولان استان کرمان تبدیل بخش شهداد به شهرستان را نیازمند اجماع عمومی می‌دانند.

جلسه بررسی مشکلات بخش شهداد شهرستان کرمان عصر امروز با حضور علی زینی‌وند استاندار کرمان، محمدرضا پورابراهیمی و محمدمهدی زاهدی نمایندگان مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و مسئولان بخش شهداد برگزار شد.

علی زینی‌وند استاندار کرمان در این جلسه با تبریک هفته وحدت با بیان اینکه در حوزه تقسیم‌های کشوری تعجب کردم که چرا کرمان یک شهرستان وسیع است اظهار داشت: خدمت‌رسانی به شهرستان کرمان با این وسعت کار بسیار سختی است و خدمت‌رسانی به مردم را هم سخت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه کار جدی بر روی تقسیم‌های کشوری در کرمان نشده است گفت: تاسیس دو شهرستان در حوزه شهرستان کرمان حداقلی است و ضرورت دارد.

استاندار کرمان با بیان اینکه برای شهرستان شدن اجماع سیاسی نیاز است افزود: در حال حاضر بر کسی هم پوشیده نیست که نیاز است شهرستان کرمان به چند شهرستان تقسیم شود.

وی ادامه داد: اگر مجموعه گلباف، اندوهجرد و شهداد با هم توافق داشته باشند این امکان وجود دارد که طرح شهرستان شدن این سه منطقه را پیگیری کنیم و شدنی است.

زینی‌وند با بیان اینکه شهرستان شدن شهداد کار غیرممکنی نیست گفت: برای تحقق این موضوع باید همه پای کار بیایند و اجماع عمومی در این زمینه وجود داشته باشد.

در این جلسه محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهداد ظرفیت شهرستان شدن را دارد اظهار داشت: شهداد باید از بخش به شهرستان ارتقا پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه شهرستان کرمان پهناورترین شهرستان کشور است و مساحت بسیار زیادی دارد گفت: این امکان وجود دارد که در ارتباط با بخش‌های شهرستان کرمان یک بازنگری شود.

محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه امنیت کویر بسیار اهمیت دارد که در بخش شهداد واقع شده است اظهار داشت: با شهرستان شدن بخش شهداد موافق هستیم و این بخش ظرفیت‌های عظیمی دارد.

وی با بیان اینکه در بحث اقتصاد مقاومتی کارهای خوبی در بخش شهداد شده افزود: اگر این اقدامات پیگیری شود می‌تواند باعث تحولات زیادی در منطقه شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقدار زیادی آب از منطقه کوهپایه کرمان وارد شهداد می‌شود گفت: با توجه به اینکه این آب باکیفیت و خوبی است اما از آن بهره‌برداری مناسبی نمی‌شود و به زمین می‌رود.

وی با اشاره به اینکه در منطقه اندوهجرد نیز ظرفیت‌های بزرگی وجود دارد افزود: جهاد کشاورزی باید پای کار بیاید تا هم مردم منتفع شوند و هم اقتصاد استان توسعه پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *