کد خبر: 3823
تاریخ انتشار: شهریور 22, 1400

قیمت‌گذاری دستوری باعث ایجاد فساد و رانت می‌شود

قیمت‌گذاری دستوری باعث ایجاد فساد و رانت می‌شود

به گزارش نمایندگان کویر: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: خبرهای خوبی در موضوع تسهیل صادرات و تجارت خارجی در ماه‌های آینده با روان‌سازی اقتصاد کشور به گوش خواهد رسید

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی امروز (دوشنبه ۲۲ شهریور) بعد از حضور سید رضا فاطمی امین وزیر صمت در نشست این کمیسیون اظهار کرد: سه هفته از تشکیل دولت سیزدهم می‌گذرد و این دولت به‌تازگی کار خود را آغاز کرده است که در نشست کمیسیون اقتصادی با وزیر صمت محورهای خود را درباره بازرگانی داخلی و خارجی با این عضو کابینه مطرح کردیم.

وی افزود: گزارشی از وضعیت میدانی تهیه شده از سوی کمیته‌های زیرمجموعه کمیسیون اقتصادی و تنظیم بازار کالاهای اساسی و غیراساسی با وزیر صمت مطرح کردیم. این در حالی است که نمایندگان مجلس دغدغه رفع گرانی کالاهای اساسی را دارند؛ چراکه ما شاهد استمرار این گرانی‌ها هستیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: ۸ میلیارد دلار منابع ارزی در نیمه اول سال جاری برای واردات کالاهای اساسی در نظر گرفته شد که باید در این‌ باره بازنگری صورت گیرد ضمن اینکه وزیر سمت در کمیسیون اقتصادی درباره تعیین نرخ ارز ترجیحی که در هیئت دولت در حال بررسی است، توضیحاتی را ارائه دادند.

پورابراهیمی گفت: باید فرصت و زمانی را در اختیار وزیر صمت قرار دهیم، ضمن اینکه اعتقاد به عدم دخالت دولت در قیمت‌گذاری و روان‌سازی اقتصاد و تأکید بر رویکرد بازار سرمایه و تعیین قیمت‌ها به‌صورت غیردستوری در دیدار با وزیر صمت اعلام شد.

وی افزود: قیمت‌گذاری دستوری باعث ایجاد فساد و رانت در کشور خواهد شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: خبرهای خوبی در بهبود شرایط صادرات و تجارت خارجی از سوی وزیر صمت ارائه شد. ضمن اینکه افزایش ۵ میلیارد دلاری صادرات در نیمه دوم سال جاری و تأمین مواد اولیه برای واحدهای تولیدی می‌تواند مسیر حرکت در ماه‌های آینده را برای روان‌سازی اقتصاد کشور هموار کند.

پورابراهیمی اضافه کرد: عدم ایفای تعهدات مربوط به وزارت صمت در دولت سابق تاکنون هم به وزیر فعلی صمت ارائه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *