کد خبر: 3701
تاریخ انتشار: مرداد 3, 1400

لزوم تخصیص واکسن کرونا برای افراد بالای ۵۰ سال در کرمان

لزوم تخصیص واکسن کرونا برای افراد بالای ۵۰ سال در کرمان

به گزارش نمایندگان کویر: نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه ای به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از وی خواست نسبت به تخصیص واکسن به افراد بالای ۵۰ سال در استان کرمان با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در این استان اقدام کند.

دکتر«محمدرضا پورابراهیمی» در این نامه خطاب به دکتر نمکی آورده است: با توجه به وضعیت حاد کرونا در استان کرمان و نیز پراکندگی اقلیمی و جمعیتی در این استان به ویژه در مناطق جنوب و شرقی که همجوار با استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان هستند، ۱۸ شهرستان استان کرمان از نظر شرایط کرونایی قرمز اعلام شده است.

وی در ادامه می افزاید: کرمان جزو نخستین استان ها به شمار می رود که با توجه به حاد شدن وضعیت کرونا و عدم تخصیص واکسن مورد نیاز این استان با کمبود تخت های بستری برای بیماران کرونایی مواجه شده و ظرفیت تخت های موجود با به کارگیری همه امکانات در مواجهه با کرونا طی چند هفته اخیر با مشکل جدی مواجه شده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی آورده است: بر این اساس و با توجه به آمار بالای ابتلا به ویروس کرونا در کرمان، تعداد تخت موجود پاسخگوی جمعیت این استان نیست.

وی در این نامه آورده است: لذا با عنایت به شرایط خاص استان کرمان و شیوع گسترده ویروس کرونا مطالبه به حق مردم کرمان تخصیص واکسن برای افراد بالای ۵۰ سال در شرایط کنونی است.

پورابراهیمی می افزاید: در این خصوص با عنایت به مکاتبه استاندار محترم کرمان آقای دکتر “علی زینی وند” با جنابعالی مبنی بر تخصیص سهمیه واکسن به افراد بالای ۵۰ سال و از آنجا که سهمیه ای در این زمینه به استان کرمان اختصاص نیافته از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و شخص جنابعالی انتظار است، دستور فرمایید تا نسبت به تخصیص سهمیه واکسن مورد نیاز و همچنین تامین منابع مالی و امکانات زیرساختی برای مراکز تزریق واکسن و نیز تجهیزات درمانی استان کرمان اقدام لازم انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *