کد خبر: 3507
تاریخ انتشار: اردیبهشت 4, 1400

از شیب زیاد ابتلا به کرونا در جیرفت تا وضعیت رو به ثبات در بم

از شیب زیاد ابتلا به کرونا در جیرفت تا وضعیت رو به ثبات در بم

به گزارش نمایندگان کویر: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: افزایش موارد سرپایی و بستری کرونا در استان کرمان را شاهد هستیم و سیر صعودی موارد در جیرفت شیب بالایی دارد.

دکتر”حسین صافی زاده” پیش از ظهر امروز چهارم اریبهشت ماه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا اظهار کرد: افزایش موارد سرپایی و بستری کرونا در استان کرمان را شاهد هستیم و سیر صعودی موارد در جیرفت شیب بالایی دارد.

وی با اشاره به اینکه در پیک جدید بیماری در رفسنجان نسبت به قبل افزایش موارد مشهودتر است و در سیرجا پیک قبل را رد کرده ایم، افزود: در بم شرایط رو به ثبات می رود و موارد ابتلاء نسبتا کاهش یافته است.

صافی زاده تصریح کرد: در مجموع در استان کرمان روند افزایشی ابتلاء به کرونا وجود دارد و داریم به پیک دوره قبل نزدیک می شویم؛ در پیک قبل هشت هفته طول کشید تا به عدد 237 متوسط بستری هفتگی رسیدیم و در پیک جدید در زمان کمتر به این عدد رسیدیم.

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: افزایش موارد مرگ و میر در هفته های گذشته در استان کرمان را شاهد هستیم و در کل کشور سیر صعودی موارد ابتلاء به کرونا را داریم.

وی با اشاره به اینکه هفته گذشته در طرح شهید سلیمانی 7537 مورد تست در شهرستان کرمان انجام شده، افزود: بازرسی ها در هفته گذشته تشدید و منجر به اخطار به 3042 مورد در شهر کرمان شده است.

صافی زاده اظهار کرد: در جیرفت 27 مورد پلمب اماکن متخلف، کرمان 26 و رفسنجان 19 مورد پلمب صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: همچنین در طرح شهید سلیمانی در هفته گذشته 2668 مورد توزیع بسته های معیشتی در کرمان و 881 مورد در راور انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *