کد خبر: 3274
تاریخ انتشار: فروردین 23, 1400

با برگزارکنندگان هرگونه‌ مراسم‌ و دورهمی در رفسنجان برخورد می شود

با برگزارکنندگان هرگونه‌ مراسم‌ و دورهمی در رفسنجان برخورد می شود

به گزارش نمایندگان کویر: دادستان‌ عمومی و انقلاب شهرستان‌ رفسنجان از به وجود آمدن وضعیت‌ بحرانی، شیوع گسترده بیماری کرونا و افزایش تعداد مبتلایان به این‌ بیماری ناشی از دورهمی ها و برگزاری آئین های جشن و عزاداری در این‌ شهرستان‌، ابراز نگرانی و تاکید کرد: با برگزار کنندگان مراسم‌ های جشن عروسی، عزاداری، افطاری،دورهمی ها، تجمعات و …‌ که تهدیدی علیه سلامتی جامعه است برخورد خواهد شد.

“ایمان‌ شهسواری” امروز 23 فروردین ماه اظهار کرد: در حال حاضر با آمار افزایشی تعداد بیماران مبتلا به کرونا به صورت بستری و سرپایی مواجه هستیم‌ و وضعیت‌ کنونی شهرستان رفسنجان بنا به اعلام وزارت بهداشت، بحرانی شده است.

وی افزود: برگزاری مراسمی همچون عروسی، عزاداری و ترحیم، دورهمی های خانوادگی، تجمعات و … بستر شیوع این بیماری را فراهم‌ کرده و با شیب تندی بیماری در حال افزایش است.

شهسواری با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان توصیه کرد: نباید مراسم افطاری در ماه رمضان برگزار شود تا سلامتی افراد به خطر نیفتد.

وی تاکید کرد: برگزاری هرگونه آیین عروسی، ترحیم، افطاری، دورهمی و تجمعات در رفسنجان ممنوع بوده و با هر نوع تخلف برخورد قانونی و قضایی خواهد شد.

دادستان رفسنجان خاطرنشان کرد: در صورت دریافت هر گونه گزارش مبنی بر برگزاری تجمع و دورهمی ها که بیشترین دلیل افزایش آمارهای کنونی است، با متولیان برنامه و صاحبان مجالس به جرم تهدید علیه سلامتی جامعه برخورد قانونی و قضایی صورت می گیرد.

وی از مردم خواست: ضمن احترام به قوانین و مقررات در راستای حفظ سلامتی جامعه، در کنترل این بیماری، همکاری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *