کد خبر: 3267
تاریخ انتشار: فروردین 23, 1400
گروه : اقتصاد / کرمان

انعقاد تفاهم‌نامه‌ طرح‌های اشتغالزایی بنیاد برکت در استان کرمان

انعقاد تفاهم‌نامه‌ طرح‌های اشتغالزایی بنیاد برکت در استان کرمان

به گزارش نمایندگان کویر: تفاهمنامه‌های طرح‌های اشتغالزایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان کرمان به مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان به امضای استاندار کرمان رسید.

تفاهمنامه فی‌مابین سازمان مدیریت برنامه‌ریزی استان، استانداری کرمان، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و سازمان جهاد کشاورزی به مبلغ 100 میلیارد تومان برای 2500 طرح اشتغالزایی منعقد گردید.

همچنین تفاهمنامه فی‌مابین مس سرچشمه، استانداری کرمان، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به مبلغ 50 میلیارد تومان برای 1250 طرح اشتغالزایی به امضای استاندار کرمان رسید.

محسن کالوندی مدیر کمیته تحقیق و توسعه و نظارت بر پروژه‌های اشتغالزایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) شامگاه یکشنبه 22 فروردین ماه در دیدار با استاندار کرمان به منظور انعقاد تفاهمنامه‌های طرح‌های اشتغالزایی، عنوان کرد: با پیگیری‌های دکتر زینی‌وند‌ استاندار کرمان بیش از 6 هزار طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور برای سال 1400 در استان کرمان توسط بنیاد برکت اجرا می‌گردد.

وی افزود: تاکنون حدود 50 نفر مجری و تسهیلگر توسط بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای اجرای طرح‌های اشتغالزایی در استان کرمان جذب شده است.

الوندی ادامه داد: تا فروردین ماه سال 1400 بیش از 2610 طرح اشتغالزایی در استان کرمان محقق شده که زمینه اشتغال بیش از 7800 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در استان کرمان را فراهم کرده است.

دکتر علی زینی‌وند استاندار کرمان نیز در این دیدار عنوان کرد: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تجربه‌های موفقی در اجرای طرح‌های اشتغالزا دارد که نمونه‌هایی از آن را در استان نیز شاهد هستیم.

وی با اشاره به حضور بنیاد برکت در شهرستان‌های راور، زرند، عنبرآباد و رودبار جنوب و اجرای طرح‌های اشتغالزایی گفت: ایجاد اشتغال‌های پایدار و اجتماع‌محور از دغدغه‌های اساسی است که به حفظ جمعیت مناطق و جلوگیری از مهاجرت و کاهش آسیب‌های اجتماعی کمک موثری می‌کند.

همچنین در این دیدار فاطمه‌السادات حسینی مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری، این تفاهمنامه‌ها را در راستای طرح جهش حرکت ویژه اشتغال زنان خانوار در مناطق روستایی عنوان کرد.وی افزود: تفاهم‌نامه‌هایی دیگری نیز در حوزه اشتغالزایی مناطق روستایی با رویکرد خانواده‌ محور ویژه مناطق محروم در دستور کار اداره کل زنان و خانواده استانداری قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *