کد خبر: 3245
تاریخ انتشار: فروردین 22, 1400

بخشنامه بخشودگی جرائم کارفرمایان واحدهای تولیدی به استان ابلاغ می شود

بخشنامه بخشودگی جرائم کارفرمایان واحدهای تولیدی به استان ابلاغ می شود

به گزارش نمایندگان کویر: محمدرضا پور ابراهیمی گفت: بزودی بخشنامه بخشودگی جرائم کارفرمایان واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی و خدماتی و اصناف به استان ابلاغ می شود.

 محمدرضا پورابراهیمی در جلسه شورای هماهنگی دستگاه های تابع وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در کرمان اظهار داشت: در راستای فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامگذاری سال ۱۴۰۰ با عنوان تولید، پشتیبانی، مانع زدایی ها و در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی، مقابله با تحریم ها و مشکلات ناشی از شیوع کرونا به منظور مساعدت با کارفرمایان واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی و خدماتی و اصناف طرح بخشودگی جرائم کارفرمایان به مرحله اجرا در خواهد آمد.

وی از آغاز تحولات اقتصادی بعد از تشکیل دولت سیزدهم خبر داد و گفت: درصورتی که نگاه به درون و استفاده از ظرفینت ها فراهم شود اطمینان داریم اقتصاد ایران مسیر خود را طی خواهد کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: موانع موجود در کشور در دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری است که موانع نرم افزاری نگاه و نگرش به نحوه فعالیت های اقتصادی در کشور است و نگاهی که رفع مشکلات را در بیرون جستجو می کند بزرگترین مانع در رشد و اعتلای اقتصاد کشور است.

وی از به کار بردن عنوان شعار برای نامگذاری های سال توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی خودداری کرد و گفت: به کار بردن واژه شعار مفهوم محتوایی خوبی ندارد لذا باید از نامگذاری سال به عنوان فرمان رهبری نام ببریم.

پورابراهیمی گفت: امروز اگر در کشور علیرغم تمام مشکلات و شرایط موجود توانسته ایم مقاومت کنیم به دلیل رویکرد مقاومت و عقبه جریان اعتقادی و فکری مردم است که در آیین تشییع سپهبد شهید سلیمانی به نمایش گذاشته شد.

نماینده کرمان و راور در مجلس با بیان اینکه ارکان اصلی نظام مردم و رهبری هستند تاکید کرد: امروز حجت بر ما تمام است و رهبری فرمودند بروید بررسی کنید چه کارهایی می توان انجام داد و چه موانعی را می توان بر طرف کرد.

وی عنوان کرد: در ابتدا اثر تحریم ها زیاد هستند اما در دراز مدت می تواند این اثرات به صفر برسد لذا اگر دولتی عقیده داشته باشد حل مشکلات در گرو مذاکرات است آیا در راستای سرمایه گذاری های داخلی کاری انجام می دهد؟

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: هنوز منتظریم آمریکایی ها با تغییر دولت می خواهد چه کند در حالی که به ما ربطی ندارد لذا ما در حوزه مذاکرات نیز باید مطالبات مردم را بگیریم اما گره زدن به آن خطای راهبردی است.

وی تصریح کرد: امسال سال خاصی است لذا دعا می کنیم دولتی توانمند؛ کارشناس، مقتدر، عالم و معتقد به مسایل درونی سر کار بیاید و بتوانیم با همت و تلاش کارها را جلو ببریم لذا اول باید اعتقاد داشت بدون اتکا به خارج از کشور می توان کشور را ساخت.

پورابراهیمی اظهار کرد: زمانی برجام قبول شد برخی از مسئولان فکر کردند تحریم ها بر طرف می شود، اقتصاد درست و همه چیز تمام شد لذا نیازی به چین و روسیه و دیگر کشورها نداریم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به پایان کار دولت دوازدهم خاطر نشان کرد: نگاه ما به مدیران سیاسی نیست و مدیرانی که توانمندی و عملکرد خوبی داشته اند خارج از نگاه سیاسی دولت ها می‌توانند فعالیت خود را ادامه دهند لذا مدیران تا آخرین روزهای پایان دولت با جدیت فعالیت های خودشان را ادامه بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *