کد خبر: 3211
تاریخ انتشار: فروردین 21, 1400
گروه : اجتماعی / کرمان

کوتاهی دستگاه‌ها در اجرای محدودیت‌ها را گزارش دهید

کوتاهی دستگاه‌ها در اجرای محدودیت‌ها را گزارش دهید

به گزارش نمایندگان کویر: استاندار کرمان خطاب به دانشگاه علوم پزشکی تاکید کرد که گزارش کم‌کاری مدیران کل و فرمانداران را در اجرای وظایفشان به وی اعلام کنند و افزود: گزارش کم‌کاری مدیران شهرستانی را هم به فرمانداران ارائه دهید.

دکتر علی زینی‌وند 21 فروردین ماه در هفتادمین جلسه پیشگیری و مقابله با کروناویروس استان کرمان عنوان کرد: مسئولیت اجرایی تصمیمات مقابله‌ای به عهده فرمانداران و مسئولان شهرستانی هستند.

وی خطاب به دانشگاه علوم پزشکی تاکید کرد که گزارش کم‌کاری مدیران کل و فرمانداران را در اجرای وظایفشان به وی اعلام کنند و افزود: گزارش کم‌کاری مدیران شهرستانی را هم به فرمانداران ارائه دهید.

استاندار کرمان ابراز داشت: اول از همه باید نظارت بر خودمان را در اجرای طرح‌ها و پروتکل‌ها جدی بگیریم، اینکه هنوز تعدادی از فرمانداری‌ها، ایست و بازرسی‌ها را اجرا نکرده‌اند، پذیرفتنی نیست و تا آخر وقت امروز همه باید کار را انجام دهند.

زینی‌وند تصریح کرد: همه امکانات دولتی باید در اختیار و در تعامل برای اجرای طرح‌های مقابله‌ای و مراقبتی و محدودیت‌ها قرار گیرند، که در این راستا فرمانداران محور کار هستند و امکانات را برای اعمال محدودیت‌ها بسیج کنند.

استاندار کرمان به نیروی انتظامی برای تشدید اجرای محدودیت ترددها تاکید کرد و گفت: روال عادی کاری و باز بودن مغازه‌ها و دورهمی‌ها، وضعیت را برای کنترل بیماری دشوار می‌کند.

زینی‌وند تعریف شبکه نظارت بر محدودیت‌ها را لازم دانست و گفت: کوتاهی دستگاه‌ها در اجرای گام پنجم طرح شهید سلیمانی را گزارش دهید، مدیری که نمی‌تواند با این شرایط کار کند، استعفا دهد.

باید مردانه کار کرد و هیچ کوتاهی را در اجرای طرح نمی‌پذیریم. وی گفت: محدودیت‌ها براساس رنگ‌بندی و طرح هوشمند محدودیت‌ها تعریف شده است، در تفکیک صنوف هم مرجع اصناف است.

سرعت رشد پیک چهارم بیماری کرونا بسیار بالا و واضح است

دکتر حمیدرضا رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این جلسه به افزایش دو برابری تعداد بیماران و درصد مثبت شدن آزمایشات سرپایی اشاره کرد و افزود: بیماران بستری استان نیز رو به رشد بوده و طی دو هفته گذشته دو برابر شده است.

وی تعداد بیماران قطعی و مشکوک به کووید-19 کنونی بستری در بیمارستان‌های استان کرمان را 580 نفر اعلام کرد و گفت: متوسط افراد بستری روزانه هفته گذشته در استان 140 بوده که این آمار در پیک‌های قبل 100 نفر بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان تصریح کرد: سرعت رشد پیک چهارم بسیار بالا و واضح است و به همین نسبت تعداد مرگ و میرهای ناشی بیماری نسبت به اواخر اسفندماه سه تا چهار برابر شده است.

وی از ابلاغ گام پنجم طرح شهید سلیمانی با عنوان ‘بسیج ملی مقابله با همگیری’ خبر داد و گفت: در این طرح واکسیناسیون و تشدید خدمات بیرونی اضافه شده است.دکتر رشیدی‌نژاد، نگه داشت موارد قطعی مبتلا به ویروس کووید-19 در قرنطینه را به لحاظ جلوگیری از موارد ابتلا مورد تاکید و لازم دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *