کد خبر: 3187
تاریخ انتشار: فروردین 17, 1400
گروه : سیاسی / کرمان

اختصاص بیش از ۸۰۰۰ کرسی شورای اسلامی روستاها در استان

اختصاص بیش از ۸۰۰۰ کرسی شورای اسلامی روستاها در استان

به گزارش نمایندگان کویر: رئیس ستاد انتخابات استان کرمان گفت: همیشه مردم در صف اول برای اعلام حمایت و وفاداری بوده اند و اقتدار نظام به این مسئله بستگی دارد.

محمدصادق بصیری در گفتگوی ویژه تلویزیونی شبکه کرمان به روند انتخابات شوراهای اسلامی روستا که از روز گذشته ۱۶ فروردین ماه آغاز شده، پرداخت و گفت: ثبت نام داوطلبان شوراهای اسلامی روستا از 16 فروردین ماه آغاز و به مدت هفت روز ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه ثبت نام انتخابات شوراهای روستا همانند ثبت نام انتخابات شورای شهر به چهار روش حضوری در بخشداری‌ها، نرم افزار موبایلی، نصب نسخه ویندوز و حضور در دفاتر پیشخوان صورت می گیرد اظهار داشت: با توجه به شرایط کرونایی تاکید ما بر استفاده از روش های مجازی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان ادامه داد: برای ثبت‌نام در شوراهای روستاهای تا 200 خانوار، سواد خواندن و نوشتن کافی بوده و برای روستاهای بالای 200 خانوار ارائه اصل مدرک دیپلم از سوی داوطلبان لازم است.

وی با تاکید بر اینکه برای مواردی که لازم است از مناصب و مسئولیت ها استعفا بدهند، جهت ثبت نام اصل و تصویر پذیرش استعفانامه لازم است ابراز داشت: روستاهای واجد شرایط تشکیل شورا شامل حداقل 100 نفر سکنه یا 20 خانوار ساکن هستند که بیش از 2500 روستا را در استان شامل می شود و بیش از 8000 کرسی شورای اسلامی روستاها در استان را به خود اختصاص داده است.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان با اشاره به اینکه شوراهای عشایری نیز شامل عشایر کوچ رو با 20 خانوار است ، با اشاره به مرحله تشخیص صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی شهرها گفت: 2046 ثبت نام شده قطعی برای 440 کرسی شورای اسلامی شهرها در استان داشتیم که نسبت به انتخابات دوره پنجم با 2216 نفر ثبت نامی، هشت درصد کاهش را نشان می دهد و یکی از دلایل عمده آن کرونا و شاید وضعیت معیشتی باشد.

بصیری اظهار داشت: درصد حضور زنان و مردان نسبت به دوره قبل برابر و شامل 87 درصد مردان و 13 درصد زنان است.وی عنوان کرد: به لحاظ شغلی اعضای ثبت نامی 34 درصد دارای شغل آزاد و 66 درصد شغل دولتی بوده و میانگین سنی بیشترین ثبت نامی از 36 تا 40 سال است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان به اهمیت مشارکت مردم در انتخابات پرداخت و بیان کرد: فارغ از اینکه چه کسی انتخاب می‌شود، حضور مردم را در عرصه انتخابات بزرگترین و مهمترین دستاورد انقلاب می دانیم. همیشه مردم در صف اول برای اعلام حمایت و وفاداری بوده اند و اقتدار نظام به این مسئله بستگی دارد.

بصیری ابراز داشت: دشمنان جمهوری اسلامی ایران به دنبال آن هستند که پشتوانه مردمی نظام را ضعیف جلوه دهند، بنابراین حضور مردم در انتخابات اهمیت بسیاری دارد و همه منتظر برگزاری این مرحله حساس هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *