کد خبر: 1038
تاریخ انتشار: آبان 19, 1399

بلند قامتان مس کرمان به دنبال دفاع از حیثیت بسکتبال استان هستند

بلند قامتان مس کرمان به دنبال دفاع از حیثیت بسکتبال استان هستند

به گزارش نمایندگان کویر : سرپرست تیم بسکتبال مس کرمان از آمادگی تیم بسکتبال مس کرمان برای دفاع از حیثیت بسکتبال استان کرمان خبر داد.

حسین دادبخش سرپرست تیم بسکتبال مس کرمان در کرمان، اظهار داشت: رقابت‌های این فصل لیگ برتر بسکتبال باشگاه‌های کشور برای تیم مس کرمان از روز چهارشنبه 21 آبان ماه با دیدار برابر ذوب آهن اصفهان آغاز می‌شود.

وی ذوب آهن را یکی از تیم‌های باسابقه بسکتبال ایران دانست و افزود: این تیم از وجود چند بازیکن ملی پوش و آقای کوهیان به عنوان مربی و سرمربی تیم ملی بهره می‌برد و بدون شک ذوبی‌ها یکی از تیم‌های قدرتمند این فصل لیگ محسوب می‌شوند.

سرپرست تیم بسکتبال مس کرمان در ارتباط با وضعیت تیم مس کرمان بیان کرد: نفرات مس در برابر ذوب آهن با تمام قوا به میدان می‌روند و روی هم رفته بازیکنان خوبی از سوی کادر فنی به تیم اضافه شده‌اند و ما به فکر ارائه نمایشی شایسته و در حد و اندازه‌های نام کرمان و باشگاه مس هستیم.

دادبخش خاطر نشان کرد: باید از آقایان دکتر سعدمحمدی و محمود محمودی‌نیا مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران و باشگاه مس کرمان برای حمایت‌های آن‌ها از تیم بسکتبال تشکر و قدردانی کنم که با وجود همه سختی‌ها و مشکلات باشگاه مس، در دو سال اخیر فضایی را برای احیای بسکتبال کرمان در لیگ برتر فراهم کرده و حضور 9 بسکتبالیست کرمانی در تیم حکایت از همین حمایت‌ها است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: آقای محمد کسایی‌پور بسکتبالیست خوش نام و مطرح بسکتبال ایران که سابقه حضور در تیم‌های ملی را در کارنامه خود داشته و همچون فصل گذشته مسئولیت فنی و هدایت تیم مس را در این فصل از مسابقات به عهده دارد و آقایان مسعود نخعی، حسین مهدوی، سیامک ویسی و فرزاد فروزی با عناوین مدیر فنی، مربیان و مربی بدنساز دیگر نفرات کادر فنی تیم را تشکیل می‌دهند.

سرپرست تیم صنعت مس کرمان همچنین در ارتباط با وضعیت بازیکنان تیم هم توضیحاتی داد و افزود: 2 بسکتبالیست خارجی با تابعیت کشورهای آمریکا و انگلستان و 4 بازیکن غیربومی از شهرهای اصفهان و شهرکرد در کنار 9 بازیکن بومی مجموع نفرات این فصل تیم مس کرمان را تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به دو بازیکن خارجی مس گفت: بازیکن آمریکایی تیم توانایی بازی در پست‌های یک و دو را دارد و بازیکن انگلیسی تیم هم در پست 4 و 5 برای مس بازی می‌کند.

دادبخش به روند آماده‌سازی تیم هم اشاره کرد و اظهار داشت: تمرینات تیم از نیمه شهریورماه با حضور برخی مربیان و نفرات بومی آغاز شد، اما به صورت رسمی کار آماده‌سازی تیم از مهر ماه شکل گرفت و تمریناتی تیم به صورت منظم در دو بخش فنی و بدنسازی در کرمان و تحت نظر کادر فنی تیم شروع شد.

وی به برپایی اردوی آماده‌سازی تیم در تهران هم اشاره کرد و گفت: تیم در آبان ماه برای برپایی یک اردوی چند روزه و برگزاری 2 بازی تدارکاتی راهی تهران شد و بنا به گفته بازیکنان و کادر فنی این اردو در مسیر آماده‌سازی تیم رضایت بخش بوده است.

سرپرست تیم صنعت مس کرمان ادامه داد: تیم در این اردو 2 بازی تدارکاتی با تیم شورای اسلامی شهر قزوین در این شهر و تهران برگزار کرد و حاصل آن یک شکست و یک پیروزی بود.

وی همچنین به سیاست‌گزاری مقامات باشگاه مس در خصوص این تیم اشاره کرد و اظهار داشت: باشگاه برای تکمیل و آماده سازی این تیم شرایط نسبتاً خوبی را فراهم کرده است و آن گونه که من می‌دانم برنامه به شکلی است که ما باید در بین هشت تیم بالای جدول حضور داشته باشیم.

گفتنی است تیم بسکتبال صنعت مس کرمان در هفته‌های اول و دوم بازی‌های لیگ برتر بسکتبال باشگاه‌های ایران روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 21 و 22 آبان ماه به مصاف ذوب آهن اصفهان و جوانان 2020 آمل خواهد رفت. بازی‌های لیگ برتر بسکتبال ایران در فصل جدید با شرکت 16 تیم در دو گروه هشت تیمی برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *