کد خبر: 3325
تاریخ انتشار: فروردین 25, 1400

وضعیت دو شهرستان جنوب کرمان رو به قرمز شدن

وضعیت دو شهرستان جنوب کرمان رو به قرمز شدن

به گزارش نمایندگان کویر: رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت نسبت به تغییر وضعیت دو شهرستان در جنوب کرمان هشدار داد و گفت: وضعیت جیرفت در حال قرمز شدن است.

دکتر”اصغر مکارم” با تشریح آخرین وضعیت شهرستان های جنوب کرمان در بحث شیوع کرونا اظهار کرد: با توجه به وضعیتی که در جنوب کرمان داریم متاسفانه علی رغم همه توصیه هایی که در سطح ملی و منطقه ای انجام شد، در حال ورود به موج چهارم هستیم و دو شهرستان جنوب کرمان از جمله جیرفت در حال قرمز شدن است و براساس اطلاعاتی که داریم شهرستان های دیگر هم وضعیت مناسبی ندارند.

وی علت اصلی خیز چهارم کرونا را عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط مردم عنوان کرد و افزود: طبق بررسی های صورت گرفته بی توجهی های مردم باعث خیز چهارم کرونا شده است.

مکارم بیشترین آمار مبتلایان را ناشی از دورهمی های خانوادگی اعلام کرد و گفت: دید و بازدیدهای عید و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مراسم جشن و عزای خانگی خیز چهارم کرونا را رقم زده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ایجاد صف های متعدد را برای تامین برخی مایحتاج از دیگر عوامل موثر بر تغییر وضعیت منطقه جنوب کرمان عنوان کرد که موجب اوج گرفتن کووید 19 شده و افزود: نقش صف های طولانی را نیز در ایجاد این وضعیت نمی توان نادیده گرفت.

مکارم با اشاره مسافرت های نوروزی به استان های همجوار گفت: متاسفانه بیمارانی داریم که به استان های همجوار سفر کرده اند و این مسئله چرخش ویروس به همراه داشته است.

وی نسبت به کمبود ظرفیت تخت های بیمارستانی و امکانات موجود علی رغم تامین برخی از زیرساخت ها هشدار داد و اظهار کرد: اگر چه یکسری امکانات فراهم شده اما پاسخگوی وضعیت پیش بینی شده خیز بلند پیش رو نخواهند بود لذا همکاری و همراهی مردم مهمترین اصل در مهار موج چهارم است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت قرنطینه خانگی کسانی را که در ایام نوروز مسافرت رفته اند خواستار شد و گفت: از همه کسانی که مسافرت رفتند و یا در جمعی شرکت کرده اند می خواهیم که ارتباطشان را با جامعه به حداقل برسانند و نسبت به قرنطینه خود به مدت یک هفته اقدام کنند.

وی بر لزم رعایت هر چه تمامتر پروتکل های بهداشتی تاکید کرد و گفت: امیدواریم با همراهی مردم موج چهارم کووید 19 را با حداقل عارضه و مرگ و میر پشت سر بگذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *