کد خبر: 3335
تاریخ انتشار: فروردین 25, 1400
گروه : اجتماعی / کرمان

تمدید اعتبار دفاتر بیمه سلامت تا مهر ۱۴۰۰

تمدید اعتبار دفاتر بیمه سلامت تا مهر ۱۴۰۰

به گزارش نمایندگان کویر: مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: با توجه به استمرار شیوع ویروس کرونا و کاستن از بار مراجعه بیمه شدگان، اعتبار دفاتر بیمه سلامت تا مهر ماه 1400 تمدید شد.

دکتر”محمد جعفری” امروز 25 فروردین ماه با اشاره به شیوع ویروس کرونا در استان کرمان اظهار کرد: دفتر بیمه شدگان صندوق های کارکنان دولت، روستاییان، سلامت همگانی و بیماران خاص که دفتر سلامت ایرانیان دارند، تا مهر ماه 1400 تمدید شد و نیازی به حضور در دفاتر پیشخوان نیست.

وی افزود: بیمه شدگانی که طی شش ماه باقی مانده سال جاری اعتبار دفاتر بیمه شان به پایان برسد نیازی به مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان را ندارند و می توانند با دفاتر بیمه تاریخ اعتبار گذشته به مراکز درمانی مراجعه کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان تصریح کرد: بیمه شدگانی که تاریخ اعتبار سیستمی آنها بعد از یکم فروردین 1400 به بعد است، اعتبار دفاتر بیمه به صورت خودکار تا 31 شهریور 1400 در سامانه معتبر است، لذا بیمه شدگان دغدغه تمدید دفاتر بیمه خود را نداشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک و کاهش کاربرد دفترچه بیمه و توقف چــاپ نســـخ دفتـــرچه بیمـه از اردیبهشت ماه سال 1400، تصریح کرد: ارائه خدمت در تمامی مراکز تشخیصی درمانی طرف قرارداد سازمان بیمه سلامت به صورت الکترونیکی قابل انجام است و نیازی به نسخه کاغذی جهت دریافت خدمت نیست و برای تمامی بیمه شدگان تحت پوشش سازمان بیمه سلامت کشور صرفا برگ مشخصات حاوی اطلاعات هویتی بیمه شده و اعتبار بیمه نامه صادر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *